Jdi na obsah Jdi na menu
 


Status Hráče
Ve velkym kruhu nalevo vidite vzhled vaší postavy, v tom mensim pod nim pak level vasi postavy. Horní pruh zobrazuje jméno postavy. Zelený pruh přestavuje Zdraví (Health). Modry pruh zobrazuje manu. Spodní pruh může být i červený pak je to ukazatel hněvu a používá Warrior. Spodní pruh může být ale i žlutý pak se jedná o ukazatel energie, kterou používá rogue ale také druid v kočičí formě.
status

Nepřítel / NPC
Pokud bojujete a máte vybraného některého z nepřátel (nebo také při interakci s NPC postavou), ukáží se vám vedle informací o vaší postavě také informace o nepříteli. Jak vidíte na obrázku, informace jsou podobné jako u vaší postavy - vidíte jeho portrét, jméno, jeho level a ukazatel Zdraví. Navíc se pod ním zobrazují ještě ikonky, které představují kouzla, která má na sebe zakouzlena. Pokud se kolem portrétu objevuje zlatý design pak jste narazili na Elitního (elite) nepřítele. Pokud je motiv kolem portrétu stříbrný, znamená to, že jste narazili na Vzácného (rare) nepřítele.
nepřítel

Členové Party, Ochočené Zvíře nebo Vykouzlený Pomocník
Při hře v partě se zobrazují členové vaší party pod informacemi o vaší postavě. Informace o jejich postavách vypadají podobně, ale jsou menší (na obrázku je člen party pojmenovaný Babyface). Vidíte jejich portrét, jméno a ukazatel zdraví. Vůdce party má u portrétu malou korunku . Pokud máte ochočené zvíře (pet) nebo vykouzleného pomocníka (summon), pak se jejich status zobrazuje také. Na obrázku jej vidíte v kruhu hned pod informací o hráči (je to ta modrá potvůrka pojmenovaná Zangnuz). Když na něj kliknete, zobrazí se vám malý seznam příkazů, které můžete takovému spoluhráči zadávat (je ovládaný počítačem).
Party

Aktivní Kouzlo / Skill
Pokud na sobě máte zakouzlené nějaké kouzlo, které ovlivňuje statistiky vaší postavy (buff, debuff, nákaza, apod.), zobrazí se nalevo od minimapy jeho ikonka. Pokud aktivujete některou ze svých abilit nebo skillů, zobrazí se zde také.
Spells

Minimapa
Ukazatel lokace v horní části vám zobrazuje název místa, na kterém se nacházíte (může to být město, zóna, dungeon apod.). Minimapa zobrazuje zmenšený pohled zeshora na místo, kde právě stojíte. Na mapce vidíte, kterým směrem koukáte, také zde vidíte spoustu dalších detailů. Jsou to například ostatní hráči, šipky ukazující směr k nejbližším městům, budovy a další. Dále se dá mapa využít i pro některé trade skilly. Například při Herbalismu se vám zobrazuje umístění blízkých rostlin. Pomocí tlačítek + a - si můžete mapu přibližovat a oddalovat, jak vám nejvíc vyhovuje. Vpravo nahoře od mapy je také malý ukazatel denní doby (na obrázku ukazuje noc). Když přes něj přejedete kurzorem myši, zobrazí se vám přesný čas i s minutami.
minimapa

Získané Body Zkušenosti

Ve chvíli, kdy úspěšně dokončíte quest nebo zabijete nepřítele, získáte body zkušenosti. V tu chvíli se vám objeví na malý okamžik nad hlavou v podobě textu (fialové "XP: 40" na obrázku) a dole na panelu se vám protáhne fialová čára (někdy i jiné barvy zaleží na unavenosti) která znázorňuje počet dosažene hodnoty xp/celková hodnota xp do dalšího levelu.
XP

Nabíjení Kouzla
Některá kouzla se musí nejdříve nabít, než je lze vypustit. Na obrázku vidíte nabíjení kouzla Summon Voidwalker.
charging

Kurzor Myši
Kurzor myši ve World of WarCraft symbolizuje železná rukavice. Pokud přejedete nebo kliknete na nějakou jinou postavu (nebo předmět) objeví se pod rukavicí jeden ze symbolů, které vidíte na obrázku vedle. Z ikonek je celkem jasné, co symbolyzují (např. krumpáč = těžba, dopis = interakce s poštovní schránkou). V současné době mají všechny rasy kurzory (vzhled železné rukavice) stejné, zatím není známo, zda se do plné verze nějak změní. Bylo by ale příjemné mít za každou rasu vlastní kurzor. Ani po uvedení plné verze hry se nic nezměnilo a každá rasa ve "WoW" ma stejný kurzor.
cursors

Inventář

Každý hráč má 5 slotů, do kterých může vložit různé vaky, batohy apod. Tyto sloty vidíte na obrázku v dolním pruhu. Pokud na některý z batohů kliknete, otevře se jeho okno. Na obrázku ho vidíte vpravo, konkrétně tento batoh má 16 volných políček, ale jejich počet se liší podle druhu batohu. V malém proužku v dolní části batohu je zobrazeno, kolik je v něm uloženo peněz.
inventar

Chat menu
Komunikace s ostatními hráči se zobrazuje v levém dolním rohu (nad základním "barem"). Zobrazují se tu také některé informace o vaší postavě (např: byl splněn Quest, naučen nový skill, apod.) Různé druhy komunikace se zobrazují různými barvami.(např: komunikace v party chatu se zobrazuje zelenou barvou a komunikace šeptem (whisper) fialovou atd.)
chat

Main Menu
Po stisknutí klávesy Escape se zobrazí Main Menu, jako u jiných her. Na výběr jsou zde různé Options, Logout (pro odpojení) a Quit (pro vyskočení ze hry) pozn.v plné verzi hry se zobrazuje také video options a interface options kde máte možnost částečně měnit interface hry.
menu