Jdi na obsah Jdi na menu
 


...tu je něco pro ty...kteří hru neznají :)

 

World of Warcraft (WoW) je velmi populární MMORPG počítačová hra jež byla vytvořena a vydána společností Blizzard Entertainment, tato společnost také naprogramovala i předchozí díly celé série Warcraft.

Hra byla vydána k desátému výročí série Warcraft. Na rozdíl od předchozích dílů nemá World of Warcraft žádný hlavní děj. Svět WoW je nadprůměrně velký a vyznačuje se velmi rozmanitým a rozsáhlým terénem. Ve světě WoW lze jako v jiných hrách nalézt postavy, které nejsou ovládány hráčem (takzvané NPC (zkratka z angl.non-player character). Některé z nich jsou určeny k zabíjení, jiné zadávají takzvané questy, což jsou jednotlivé úkoly povětšinou likvidačního charakteru „zabij 10 těch“, ale i typu „přines toto“.

Rasy

Ve World of Warcraft je 8 ras – Taureni, Orkové, Nemrtví, Trollové, Lidé, Trpaslíci, Gnómové, Noční Elfové – přičemž první čtyři patří k Hordě, druhá čtveřice patří k Alianci. Aliance a Horda jsou dlouhodobí nepřátelé bojující mezi sebou. Každá rasa (kromě Trollů) a Gnomů má své hlavní město, jímž dominuje. Ve hře je spousta výše uvedených questů, za něž se dostávají dovednostní body (tzv. XP, zkratka z angl. Experience Points), které se dají získat zabíjením NPC. Za určitý počet XP hráč získá level (postupuje na vyšší úroveň), maximální level je 60. Na leden 2007 je však ohlášen i datadisk The Burning Crusade, kde bude maximální level dosáhovat hodnoty 70 a také se zpřístupní dvě nové rasy: Krvaví (Vysocí) Elfové a Drenaiové.

WoW také obsahuje tzv. instance, kam se chodí ve skupinách se spoluhráči. Svět World of Warcraft je velice rozlehlý. Tvoří jej 2 kontinenty: Kalimdor, ovládaný převážně Hordou a Azeroth, který je napůl obsazený lidmi a trpaslíky a napůl nemrtvými.Dalším skvělým prvkem wowu je PvP(player vs. player)kdy se hráči utkávaji v arénách(Gurubashi arena) nebo v duelech.Hráči si mohou svoji taktiku vypilovat také pri soubojich typu ctf(capture the flag)nebo AB.

Hlavní města: Lidé: Stormwind, Trpaslíci a Gnomové: Ironforge, Orkové a Trollové: Orgrimmar, Taureni: Thunder Bluff, Nemrtví: Undercity a Noční Elfové: Darnauss