Jdi na obsah Jdi na menu
 


Města


Navíc k malým městečkům, pevnostem a základnám je ve světě Azerothu 6 hlavních měst. Každé z hlavních měst představuje hlavní město a střed pro rasy, které je obývají. Všechna města jsou radikálně rozdílná jak v myšlence, tak ve vzhledu. Více než jen shromáždění budov s okolo postávajícími NPC, budou města sloužit jako místa pro dobrodružství, nakupování, trénink, pro společenský život a pro mnoho dalšího.

Nejdůležitější prvky měst:
  • Mnoho úkolů k nalezení - Některé úkoly mohou být splněny ve městě, zatímco jiné vás pošlou do vnějšího světa. Menší úkoly vyžadují asistenci místních majitelů obchodů nebo práci na upevnění kraje okolo měst. Složitější úkoly mohou vyžadovat politickou zradu, nebo dokonce potlačit povstání. Mnoho z vašeho času může být stráveno shromažďováním zvrácených pověstí, které jsou v hlavních městech každé rasy.
  • Bankovnictví - Banky poskytují místo pro uskladnění těžce vydělaných relikvií a poklady, které získáváte během vašich dobrodružství ve World of Warcraft. Každé město zahrnuje bankovní centrum, které je spojeno s mnoha jinými bankami po celém světě, takže nikdy nebudete příliš daleko od svých cenností.
  • Spousty nakupování - města překypují obchodníky a obchody, které vyhoví každé vaší potřebě. Prodejci zbraní, zbrojmistři, alchymisti a mistři tréninku-tito jsou pouze někteří z mnoha obchodníků, s kterými se setkáte za opevněnými zdmi každého města.
  • Bojové oblasti pro souboje Hráč proti Hráči - Hráči žízniví po troše přátelské soutěže mohou vyzkoušet jejich meče a kouzla na druhých v bojových arenaách ve městech. Znáte lepší způsob si vybrušovat schopnosti, než proti opravdovému hráči?
  • Potkejte slavné a mocné lidi - Města jsou také domovem některým ze slavnějších postav světa Azerothu. Například hráč, který má blízko k Warcraftu, snadno rozpozná Taurského náčelníka, Cairna Bloodhoofa, kterého můžete najít předsedat taurskému městu Thunder Bluff
  • Dopravní centra - Díky jejich snadné přístupnosti, města slouží také jako hlavní dopravní centra. Jakmile jste lokalizovali příslušného obchodníka v každém městě a na různých základnách v regionu, budete schopni cestovat z měst na zádech okřídlených zvířat jako Gryfoni a Větrní Jezdci, samozřejmě za malý peníz. Mezikontinentální doprava, třeba jako na palubě vzducholodi, je také dostupná v okolí některých měst.
  • Hostince - Probírejte a oslavujte svá vítězství s vašimi hospodskými kamarády! Nebo, odpočívejte s přáteli nad džbánkem piva. Hostince jsou také skvělým místem k nalezení lidí hledajících práci.
  • Dobrodružné oblasti - Přes všechny užitkové účely měst v nich je stále hodně zrádných míst, v jejich temnějších, stísněných čtvrtích. Prozkoumáváním těchto oblastí můžete snadno přijít k dávno ztraceným rodinným katakombám, starodávným kanálům, nebo možná i tajnou společnost založenou na rozdmýchávání tajemna zlomyslných sil.
  • Ústředí tříd (Postavy) - mnoho z povahových tříd si udělalo základny operací ve městech. Tyto ústřední lokace jsou dobrým místem pro trénink vaší povahy a příležitostně vyzvedávat nové úkoly a mise.
  • Tematické čtvrti - Města jsou rozdělena na sekce, které jsou založeny na NPC, budovách a obhcodech, ketré jsou v těchto sekcích. Například, ve Stormwindu mohou hráči najít Mágovu Čtvrť, Obchodní Čtvrť, Čtvrť Válečníků, Náboženská Čtvrť a mnoho dalších. Každá Čtvrť je rozdílná od jiných, takže po troše průzkumu budete vědět, ve které čtvrti jste jen podle pohledu na vaše okolí.
StormwindMěsto Stormwind stojí jako poslední bašta Lidské moci v Azerothu. Znovupostaveno po Druhé Válce, Stormwind je zázrak Lidského designu a inženýrství. Stormwindské stráže udržují za zdmi města mír, zatímco mladý král, Anduin Wrynn, vládne ze své mohutné věže. Čtvrť Bazaar se hemží obchodem z celého kontinentu a v ulicích Starého Města můžete potkat toulající se Válečníky všeho druhu. Na severu neovlivněn pleněním Pohromy, Stormwind stále čelí svým nebzpečím, jak zvenku, tak zevnitř.

Darnassus


Vysoko nad větvemi obrovského stromu Teldrassilu je podivuhodné město Darnassus, nové útočiště samotářských nočních elfů. Druidové, lovci a válečníci si společně staví své domovy uprostřed řad z dřeva vyrobených domků ztrácejících se v lesních hájích. Chrám Měsíce povstal nad stromy jako světelný maják lemován sloupovým Haly spravedlnosti, kde se bdělé hlídky starají o bezpečnost země. Pod vládou hlavní kněžky Tyrande Whisperwind, Darnassus stojí jako tiché svědectví všeho, co temní elfové považují za posvátné. Jako město v souladu se spěchem a tokem přírody, byl Darnassus zbudován podél pobřeží rozlehlého jezera s elegantními mosty položenými přes jeho průzračně čisté vody. Jinde tvoří padající listí měkké městské cesty na lesním koberci.

Thunder Bluff

Město Thunder Bluff leží na vrcholcích několika stolových hor, které shlížejí na zelenající se pastviny Mulgore. Kdysi kočovný lid, taureni ustanovili město jako centrum pro obchodní karavany, kočovné umělce a vynálezce všeho druhu. Hrdé město je také útočištěm pro mnoho lovců, kteří stopují svou nebezpečnou kořist skrze Barrens a přilehlé oblasti. Dlouhé mosty ze dřeva a provazové můstky se klenou mezi propastmi a každá propast je obklopena stany, dlouhými domy, pestře nabarvenými totemy a duchovními útočišti. Mocný vůdce, Cairne Bloodhoof, vládne tomuto hemžícímu se městu, zajišťujíc, že sjednocené taurenské kmeny žijí v míru a bezpečí.

Orgrimmar

Pojmenováno na počest legendárního Orgrimma Doomhammera, byl Orgrimmar založen jako hlavní město nového orkského domova. Postaveno uvnitř ohromného větrného kaňonu v nevlídných zemích Durotaru, Orgrimmar stojí jako jedno z nejmocnějších válečných měst na světě. Za obřími hradbami Orgrimmaru předávají staří šamané své znalosti nejmladší generaci Hordy, zatímco válečníci zápasí v gladiatorské aréně, zdokonalujíc své schopnosti v přípravě na zkoušky, které je očekávají v této nebezpečné zemi.

Ironforge

Mnoho trpasličích pevností padlo během Druhé války, ale mocné město Ironforge, zasazené ve větrných vrcholcích Dun Moroghu nebylo zasaženo nájezdy Hordy. Zázrak trpasličího umění ve formování kamene a skály, bylo Ironforge postaveno v samotném srdci pohoří: rozpínající se podzemní město průzkumníků, horníků a válečníků. Zatímco Aliance byla oslabena nedávnými událostmi, trpaslíci z Ironforge, vedeni králem Magni Bronzebeardem, tvoří novou budoucnost ve světě.

Undrercity

Hluboko pod ruinami hlavního města Lordareonu byli královské hrobky obráceny na sídlo zla a nemrtvých. Arthas měl původně v úmyslu udělat z Undercity sídlo moci Pohromy, ale stavba města byla přerušena, když byl povolán na pomoc králi lichů do vzdáleného Northrendu. V Arthasově nepřítomnosti vedla temná paní, Sylvanas Windrunner, vzbouřené Opuštěné do Undercity a prohlásila ho za svojí državu. Od ustanovení svého sídla Opuštění pracovali na dokončení konstrukce Undercity vykopáváním zvrácených labyrintů, katakomb, krypt a sklepení, které Arthas začal.